Kako do uspješnog projekta?
Projekt mora imati “glavu i rep” odnosno svoje od A…..Ž. Sastavni dijelovi moraju biti koherentni kako bi dobili smislenu i jedinstvenu sliku. On je poput strategije: znamo gdje smo, gdje želimo ići – projekt nam pomaže kako do toga doći. Na edukaciji “Projektni menadžment”, predavačica Hrvojka Skoković našim polaznicima dala je par smjernica pomoću kojih će njihov projekt biti uspješan.
Projekt-što je to zapravo?
Ima aktivnosti koje se nazivaju projektima, a koje zapravo nisu projekti! Isto tako, postoje aktivnosti koje se ne doživljavaju projektima, a mogu se organizirati i voditi kao projekti. Imam li ja to “nešto” potrebno za sudjelovanje u projektu? Potrebno je prije svakog projekta dobro promisliti o tome tko odgovara pojedinoj ulozi u projektu.
Postoje znanja koja vam mogu pomoći da svoje buduće projekte vodite lakše i uspješnije.Znanje se ne stječe samo na edukacijama nego i praksom, kroz niz uspješnih i neuspješnih projekata. Ne treba zaboraviti da se i na greškama uči.
Znanje i iskustvo u organizaciji projekta potrebni su i za iznalaženje resursa potrebnih za njegovu uspješnu realizaciju, primjerice, kod prijava na natječaje za potporu projektima. Nedostatak iskustva u upravljanju projektima često dovodi do pogrešaka u postavljanju rokova i procjenjivanju potrebnih resursa za realizaciju projekta/projekata, kao i u predviđanju i procjeni rizika.
Predavačice su nas na interaktivan način uvele u svijet projektnog menadžmenta. Doista se moglo puno toga naučiti i vjerujem da će mi naučene stvari biti od velike pomoći. Svakako bi je preporučila svima, čak i onima koji nemaju nikakvog iskustva s projektnim menadžmentom.
kazala je polaznica Magdalena Kantolić.