Saur Tattoo – tattoo studio „dotwork“ stila
Grafički dizajner Dino Čujko ušao je u svijet tetovaža prije 5 godina, a nedavno je zakoračio i u svijet poduzetništva. Danas u svom Saur Tattoo studiju na zagrebačkoj Malešnici ljubiteljima tetovaža nudi izradu tetovaža u specifičnom stilu prema njihovim željama.
Nakon što je nakon 5 godina rada skupio dovoljno iskustva, grafički dizajner Dino Čujko odlučio je otvoriti vlastiti tattoo studio:
Tetoviranjem sam se počeo baviti kao student na Grafičkom Fakultetu te trenutno tetoviram 5 godina. Od samog početka sam odlučio da želim primarno razvijati svoj specifičan stil tetoviranja te ga svakim dizajnom i novom tetovažom pokušavam poboljšati. U svojem radu posebnu pažnju posvećujem detaljima i personalizaciji, kako bi svaka tetovaža bila unikatna i prilagođena klijentu“.
Tetovaže su ga oduvijek privlačile, a zanimljiva priroda posla ponukala ga je na dodatne korake do ostvarenja poduzetničke slobode:
Cijeli život me odbijala i na neki način strašila monotonost klasičnog radnog mjesta od 9 do 17 sati. Kada sam krenuo tetovirati, shvatio sam da mogu imati drugačiju i kreativnu karijeru. Nakon 5 godina rada u tattoo studiju, odlučio sam da želim otvoriti svoj vlastiti studio kako bih postigao potpunu samostalnost, slobodu i fleksibilnost rada i radnog vremena“.
Odlučio se informirati i krenuti. Otvaranjem Saur Tatoo studija ta mu se želja i ostvarila. Ni jedan radni dan mu nije isti, a svaki klijent ima posebne želje i zahtjeve.
Pitate se kako izgleda radni dan jednog tattoo majstora? Dino nam otkriva:
Dizajn nacrtam, pripremim i korigiram prije termina. Na dan termina prije dolaska klijenta pripremam stanicu i materijale. Klijent dolazi u dogovoreno vrijeme te finalno prilagođavamo dizajn. Lijepi se stencil i počinje tetoviranje. Dnevno najčešće imam zapisanu jednu do dvije osobe. Ne volim natrpati radni dan jer preferiram tetovirati opušteno bez stresa“.
A kad smo kod stresa – ono što je našem Dini u poduzetništvu bilo najviše stresno jest – sama birokracija:
Što se tiče procesa otvaranja obrta, papira, banke, porezne i Fine, iskreno bilo je dosta naporno i stresno. Edukacije ZICER Plavog Ureda i savjeti kolega su dosta pomogli, ali svejedno je bilo nekih nepredvidivih situacija koje su otežale i produžile cijeli proces otvaranja obrta.
S obzirom da sam tek nedavno otvorio studio, još nisam 100% siguran da sve znam i razumijem, ali siguran sam da će se sav trud i stres na kraju isplatiti!“.
Sigurni smo i mi.
Foto: Dino Čujko privatna arhiva